Şirince Otelleri | Şirince Konaklama Rehberi

yazar: can

Şirince’de nerede kalmalı sorusu aslında epey bir zor soru. 2012 tırı vırı şeylerinden sonra burası biraz karıştı. Şirince hakkında gezi notları oluşturduk, onu buraya bırakıyorum.

Şirince Gezi Notları

Şirince Otelleri biraz pahalı baştan söyleyelim…

Şimdi ne oldu da 2012 yılından sonra, biz böyle bir şey söyledik. “Kıyamet Olayları!”

 1. 2012 yılından sonra burasının ünü artınca yerli ve yabancı turistlerin ilgisi epey bir arttı. Bu sebeple Otel Fiyatları oldukça yükseldi. Yükselmeye devam ediyor.
 2. Yerli halk organik diye, organik olmayan şeyleri satmaya çalışıyor.(NOT: Her yer için geçerli değil!)

Şimdi gelin Şirince Otelleri konusuna birlikte göz atalım.

Bununla ilgili size bir harita oluşturduk. Bu haritayı sürekli güncelliyor olacağız. Ayrıca, biz benim doğum günüm sebebiyle Sanat Bahçem Otel‘de kaldık. (Can) Gayet ilgili davrandılar, 2 günde sanatla doyduk. Şömine başında keyif yaptık. Tek kötü yanı odanın kliması biraz ısıtmadı. Zaten anlatmayalım, çünkü taşınıyorlar ve 1 Aralık itibarı ile misafir ağırlayamacaklar. 1 Mayıs 2021 ile itibaren başka bir yerde hizmet vereceklermiş.

 1. Sanat Bahçem (1 Aralık itibari ile taşındılar.)
 2. Zeytinli Konak Butik Otel
 3. Nikbin Konak
 4. Nişanyan Evleri Hotel
 5. Kırkınca Evleri
 6. Efes Konakları
 7. Güllü Konakları
 8. İlya Konak
 9. Salkım Konakları

Bu arada Şirince, Efes Antik Kenti’ne oldukça yakın. Buralara kadar gelecekseniz ya öncesinde, yada sonrasında listeye ekleyebilirsiniz. Bu bilgi planlarınızı belki değiştirir diye buraya bırakalım.

Efes Antik Kenti Hakkında Her Şey (tık tık)

Sanat Bahçem

Taşınıyorlar bu kısmı 1 Mayıs 2021’den son güncelleyeceğiz.

Eski Bilgi: “Bir villanın dönüştürülmesiyle, 4 tane odaya çevirmişler. 4 odanın büyüklükleri ve diğer özelliklerindeki farklılıktan dolayı fiyatlarıda birbirinden farklı. Genelde 350-550 Tl arasında değişiyor. Kış aylarında altyapı probleminden dolayı ısınma konusunda problem yaşayabilirsiniz. Barış Bey’in çizgilerini görmeli, şömine karşısında oturmalı, keyif yapmalısınız. Not: (Zeynep Hanım’ın ellerinden denemenizi öneririz gerçekten sipariş ettiğiniz tavuk bile farklı baharatlandırılmış ve farklı bir lezzet deneyimi yaşatıyor.)”

Zeytinli Konak Butik Otel

Burası haritadaki 2 numaralı otel. Rum mimarisi ve ahşap detaylarıyla ön plana çıkıyor. Şirinceyi tepeden gören konumu ile, 4 odalı butik bir otel. Oda, kahvaltı konseptindeler. 4 odası olduğu için özellikle haftasonumu ve özel günlerde rezervasyonları erkenden tükenebiliyor.

ADRES: Şirince Mh. 206 Sk. No:10

Nikbin Konak

Burası haritadaki 3 numaralı yer. 3 odası var ve toplamda en fazla 10 kişiyi ağırlayabilen butik bir otel. Nikbin Konak ismi ise, tarihi 1840’lara dayanan bir Rum Konağı olmasına dayanmaktadır.

Konak olmasına rağmen tüm odalar özel girişlidir, bazılarında ise şömine seçeceği mevcuttur:

 • ŞÖMİNELİ KONAK ODASI (Ek yatakla 3 kişilik olabilmektedir.
 • İKİ KİŞİLİK KONAK ODASI
 • İKİ KATLI KONAK EV (4 kişiliğe dönüştürülebiliyor.)

Konağın kütüphanesinden ödünç kitap alabilirsiniz. Ayrıca binicilikle ilgili etkinliklerde var, ilgiliyseniz resepsiyona danışmanızda fayda var. Avludaki taş fırın ve barbekü olanakları mevcut. Şirince dendi mi akla şarap geliyor zaten, bunları tadabilirsiniz. Alkol tüketmiyorsanız da, Türk Kahvesi keyfi yapabilirsiniz.

ADRES: Şirince Mahallesi, 204. Sokak No:6

Nişanyan Evleri Hotel

Sitelerinde böyle ilginç bir yazı gördüm, sizinle paylaşmak isterim.

“Şirince’ye ilk gelişim 35 yıl önce, Üniversite öğrencisiydim. Köyün güzelliğine, konumuna ve açık yürekli ahalisine vurulmuştum. Yaşamıma burada devam etmek istedim. Çok gençtim ve cesurdum. O zamanlar burasını kimsecikler bilmezdi. Sabahattin Ali’nin Çirkince’sini ve Dido Sotiriyu’nun ‘Benden Selam Söyle Anadolu’ya’sını okumuş ve gerçekten böyle bir yer var mı diye arayışa çıkmıştım. Ben cennetimi bulmuştum.

Daha sonraları Sevan ile Küçük Oteller Kitabını yazdık. Buradan aldığımız cesaretle sevdiğimiz dostlarımızı adamakıllı bir ev ortamında nasıl ağırlamak istersek öyle bir yer yapmaya çalıştık. Biraz da kendi hayalimizdeki ideal evi/evleri gerçekleştirmek istedik. Klasik otel havasından uzak bir yer. ‘Butik otel’ filan değil. Tasarımcı eli değmedi, pahalı aksesuarları yok. Buna karşılık ‘otantik’ ya da folklorik de değil.

Önce üç tane ev ile başladık. Bunlar 19. yüzyıldan kalma eski usul nefis köy evleri idi, tamir ettik. Kerevetli, Cumbalı ve Hamamlı Ev. Bunlardan Kerevetli Ev’i hala müstakil ev olarak veriyoruz, dört beş kişi kalabiliyor (iki kişi de olur). Sonra beş odalı bir Köşk eklendi, nefis manzaralı. Bunda köy havasından uzaklaşıp, kendi büyükannelerimizden hatırladığımız daha alafranga eski İstanbul evlerini andık.

2005-2006’da üstümüze bir delilik geldi, Köşk’ün arkasındaki olağanüstü güzel 20 dönümlük arazide bin yıllık gibi duran taş evlerden ufak bir köy (ya da mezra) yaptık.  İlyastepe adını verdik. Masallardaki Kule’yi ve onun bitişiğinde, rüya tadında beş odalı Kuleli Konak eklendi. Melek tavanlı mutfağında yemek kursları veriyorum. Zaman zaman TRT ve BBC’ye yemek programları yapıyorum. Yüzme havuzunu yaparken antik Efes’te ki gibi kallavi mermerler kullandık.

Serin mevsimlerde çok sükse yapan, yerden ısıtmalı hamamımız sanki Selçuklulardan kalma. Kubbeli ve camgöbeği renginde Çinileri var.

İlyastepe’deki çiftlikte Saanen keçilerin sütünden yoğurdumuzu mayalıyoruz. Tavuk, kaz ve ördeklerden yumurta alıyoruz. Binlerce lavanta arasında süzülen Tavus kuşları Mayıs’ta kuyruklarını açıyor. Nişanyan’da sizlere bir otel odasından çok öte bir yaşam tarzı sunmaya çalışıyoruz.

Hoş Gelin, Sefalar getirin Müjde ve ekibi – Yeryüzünde bir cennet varsa, orası Şirince olmalı…”

KAYNAK: https://nisanyan.com

Evlere bakacak olursak:

Köşk: Rahat Bir Ev

Burası Şirince’nin üst uç tarafında bulunuyor. Bağların ve dağların cephesinde, 3 katlı bir yer. 2001 yılında onarılarak hizmete girmiş. Hiçbiri birbirine benzemeyen toplam 5 oda var. Eşyalar ise büyüklerden yadigar. Hatta Paris operasında soprano olan İris Bülbülyan plakları falan var.

Aa şaşırdınız mı? O zaman bombayı patlatıyoruz. İçerde televizyon yasak gibi bir şey. Müzikse Bach falan.

Bu 5 odaya birlikte bakalım:

 • 1 Numaralı Oda | Köşk 1: Mumla aydınlatmalı, camekanlı banyo ve antika ayaklı küvet var. Biraz görkemli falan.
 • 2 Numaralı Oda | Köşk 2: Eskiden Selçuk’ta yaşayan bir ressam (deli ressam lakaplı) eserleri olan, Roma tarzı freskler var.
 • 3 Numaralı Oda | Köşk 3: Etkileyici portreler var. Aklınızda bir miktar yer edebilir.
 • 4 Numaralı Oda | Köşk 4: Şirince’nin etkileyici manzaralarından biri burada.
 • 5 Numaralı Oda | Köşk 5: Yanında bir kütüphane var. Gece kütüphane ve yanındaki oturma odası tamamen bu odaya ait.

Sıralama soldan başlayarak köşk; 1-2-3-4-5 olarak gidiyor.

Köy Evi: Köy Hayatı

En az 2 gece tutulabiliyor. Köy hayatını yaşatmaya çalışan mottosuyla, 2 farklı konaklama alternatifi sunuyor. Bu konuda evlerin restorasyonu konusunda oldukça hassas davranılmış. Geleneksel yöntemlerden sapılmadan onarılmaya, restore edilmeye çalışılmış.

 • Kerevetli Ev: Mimari özünde Rum mimarisin geleneksellerinden olan büyük ve ferah bir yer. Fakat harabeye dönmüş halden restore edilmiş. Pansiyon yapmak için değil, yaşam alanı oluşturulacak gibi restore edilmiş.
  (hemen hemen hiç beton, plastik, alüminyum ıvır zıvır sokmadan onarılmış)
 • Taş Ev: 2 katlı ailelere uygun bir yer. Şöminesi var ve sazlıklarla kapalı bir çardağı var. Böyle yemek sonrası “Burda iyi uyunur ha!” türünden.

İlyastepe: Cennet Bahçesi

İlk anlattığımız köşke 100 metre falan uzaklıkta bulunuyor. Bunun manzarası köşk gibi Şirince değil, vadi kısmına bakıyor. İçinden dere geçen büyük bir yer. İlk başta seksen tane yaşı geçik incir ağacıyla bir miktar bakımsız zeytin ve de kocaman bir kestane ağacı. 500 meyve ağacı, 3 dönümse lavanta ekilmiş onarımdan sonra. Şimdi her mevsim dallardan bir şeyler koparabilirsiniz.

Tam 7 tane konaklama evi var, biri 4 kişilik diğerleriyse 2 kişilik. Çoğunda ise şömine mevcut. Son yapılan taş evin önünde Roma mimarisi taşıyan mermerlerle bir havuz var. Havuzun suyu dağdan gelen kaynak su. Hal böyle olunca su buz biraz. Alıyor akşama diyorlar ama, ısınıyor diyemiyor kimse 🙂

 • İlyastepe 1: Aileleri uygun. 4 kişilik olan bu. İlk aldıklarında temelimsi bir şeyden onarmışlar. 2014’te kül olup yanmış. Sonra ahilik geleceğinden gelen bir Alman Mimar ile tekrar ayağa kaldırmışlar.
 • İlyastepe 2: Şöminesi ve önünde güzel bir çardağı var. İçinde güzelde bir sedir var, geceleri ufaklıklar için yatacak yere dönüşebiliyormuş. Yani burası 2,5 kişilik diyebiliriz.
 • İlyastepe 3: Burası biraz lüks bir bağ evine benzetilebilir. 3 kişinin konaklamasına uygun.
 • İlyastepe 4: Buranın güzel yanı 2 ayrı odası var. Şöminesi var. Değişik kubbeli banyosu var. 4 kişilik, özellikle grup planları için tercih edilebilir.
 • İlyastepe 5: Gizli ama merkezde bir yer. Şömineli ve 2 kişilik.
 • İlyastepe 6: Burası havuzun başındaki ev. En büyüğü denebilir. Önünde havuzu, oda büyüklüğünde banyosu var. 3 kişilik konaklamaya uygun.
 • İlyastepe 7: Şömineli ve 3 kişiye uygun konaklama imkanı sunuyor. Önündeki armut ağacının tüm köyü doyurduğu rivayetleri var 🙂

Kuleli Konak: Masal Diyarı

Hodri Meydan Kulesinin hemen yanındaki 5 tane konak. Hodri Meydan Kulesi de ne derseniz, bununla ilgili youtube videosunu bırakıyoruz. Şirince Otelleri yazımıza ara verip, Şirince’yi daha yakından tanıyabilirsiniz.

Bu videoda Hodri Meydan Kulesine Gittik!

Buradaki evler kocaman. Aslında biraz dışarda kalıyor, ama şirince zaten çok büyük bir yer olmadığından her yere de yakın.

 • Kuleli Konak | Numara 1: Ninemin antika yazı masası şiir yazmaya davet ediyor” yazmışlar güldük buna. 3 kişilik, tek çocuklu aileler tercih edebilir belki.
 • Kuleli Konak | Numara 2: Anadolu geleceğinden sedir detayları ortaya çıkıyor. Kapasitesi 4’e kadar çıkabiliyor.
 • Kuleli Konak | Numara 3: Burası şömineli oda. Yaz aylarında nanesi, fesleğeni, lavantası derken çok güzel koktuğu söyleniyor. Maksimum 4 kişi konaklayabiliyor.
 • Kuleli Konak | Numara 4: Şömineli ve en büyük olan konak. Maksimum 4 kişi kalabilirsiniz
 • Kuleli Konak | Numara 5: Ayrı ayrı 2 tane tek kişilik yatak var. Maksimum kapasitesi ise 2 kişilik. Arkadaşla edilen seyahatlere uygun diyebiliriz.

Aktiviteler:

 • Köyden, Patura Mehmet ile beraber at turları.
 • Gölgeli yamaçlarda saatlerce trekking yapmak için harita hazırlamışlar.
 • Arsen Bey ve ekibinin eşliğinde Felsefe ve tarih kampları yapılıyormuş.
 • Yemek atölyeleri. (Biraz pahalıydı, içeriğini bilmiyoruz.)
 • Mevsimine göre lavanta toplama ve distilleme, zeytin hasatı ve yağı çıkarma (1 lt hediyemiymiş)
 • Kuşadası Kalamaki Milli Parkı – Ege’nin en güzel plajlarından biri
 • Selçuk mini hava alanında paraşüt kursu. Ayrıca pilot eşliğinde saatlik planör kiralayabilirsiniz.

Tüm bunlar için lütfen bilgi alın güncellikleri sürekli değişiklik gösterebilir.

Kırkınca Evleri

Burası haritadaki 5 numaralı yer. Buranın hikayesi ta mübadele dönemine gidiyor. Ama turizm olarak 1999 yılından beri hizmet veriyorlar. Kırkınca odalar, Kırkınca Dağ Evleri, Erdem Konağı, Leylak Ev ile hizmet sunuyorlar.

Şirince merkezde kalanlar da, 3 kilometre dışarda kalan dağ evlerinin havuzlarından faydalanabilmekteymiş. Kırıkınca restoran ile de hem akdeniz mezelerini ve lezzetlerini sunuyorlar, hemde canlı müzik var. (ücretli) Ayrıca Keçe Atölyesi adı altında el yapımı keçe, eski eşyalar , eski bakır, yeni bakır, ilginç sabunlar bulunmaktadır. Sizde isterseniz bu üretim süreçlerine katılabiliyorsunuz.

Kırkınca Odaları

11 tane oda ile hizmet vermektedirler: Zakkum, Gül, Kemerli, Taş, Sedir, Ceviz, Defne, Lale, Dilek, Lavanta ve Yasemin isimlerini odalara vermişler. En ucuzu olanları: Ceviz, Yasemin, Dilek; en pahalı olanları ise: Gül, Zakkum, Kemerli, Taş odalardır.

Fotoğraflar “kırkınca.com” adresinden alınmıştır.

Zakkum Oda

Odaya adını veren bir Zakkum ağacıdır, ama maalesef ömrünü tamamlamıştır. Şirince’nin klasik mimarisi olan taş ev.

Konaklama Kapasitesi: 3 kişilik | 1 adet tek kişilik yatak, 1 adet çift kişilik yatak

Özellikler: banyo tuvalet, klima,merkezi ısıtma sistemi,şömine, şirince manzarası.

Gül Oda

Bu oda ismini gül fidanlarından alıyor.

Konaklama Kapasitesi: 3 yetişkin | 1 adet tek kişilik yatak, 1 adet çift kişilik yatak

Özellikler: şömine, banyo tuvalet,klima,merkezi ısıtma sistemi, yatak odası, şirince manzarası.

Kemerli Oda

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)

Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası.

Taş Oda

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)

Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası.

Sedir Oda

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)

Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası.

Ceviz Oda

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)

Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası.

Defne Oda

Banyosu Türk Hamamı şeklinde dizayn edilmiş.

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak

Özellikler: banyo tuvalet, türk hamamı, sultan yatağı, merkezi ısıtma sistemi.

Lale Oda

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak

Özellikler: banyo tuvalet, merkezi ısıtma sistemi,şömine.

Dilek Oda

Bu oda adını yatağın başında asılı duran Dilek Halısından almaktadır.

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak

Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası.

Lavanta Oda

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)

Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası.

Yasemin Oda

Konaklama Kapasitesi: 2 yetişkin | 1 adet çift kişilik yatak (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)

Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası.

Kırkınca Dağ Evleri

Kırkınca dağ evleri, Şirince’nin 3 kilometre dışarısında bulunmaktadır. Ayrıca yüzme havuzu, bahçesi ve birde restoran bulunmaktadır. Bunlar Zeytinli Ev, Kayalı Ev ve Taş Ev olarak isimlendirilmişler.

Erdem Konağı

Erdem Konağı, adından da anlaşılacağı üzere bir konağın restorasyonu üzerine 4 odalı butik bir konaklama merkezine dönüşmüştür. Şirince’nin tam merkezinde yer almaktadır.

 • Erik Oda | Konağın en büyük odası | (balkon, jakuzi, duş, wc, saç kurutma makinası, havlu seti, kablosuz internet bağlantısı, klima, köyün en güzel manzarası)
 • Asma Oda | Konağın romantik odası | (duş, wc, saç kurutma makinası, havlu seti, şömine, klima)
 • Zeytin Oda | Dinleme Odası | (türk hamamı, duş, wc, saç kurutma makinası, havlu seti, şömine, klima)
 • Sarmaşık Oda | Yazın en serin olan oda | (duş, wc, saç kurutma makinası, havlu seti)

Leylak Ev

Burası 2 odalı yer. “Celcus” ve “Efes” olmak üzere 2 odası konaklaması var.

 • Celcus Odası | Konaklama Kapasitesi: 2 kişilik | (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)
  (Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası)
 • Efes Odası | Konaklama Kapasitesi: 2 kişilik | (Dilerseniz ilave yatak ile ekleme yapılabilir)
  (Özellikler: banyo tuvalet, klima, merkezi ısıtma sistemi, şirince manzarası)

Efes Konakları

Burası haritadaki 6 numaralı yer. Tesisin 9 odası mevcut. 1,2,3 ve 4 kişilik seçenekleri mevcut. Burası hakkında olumsuz deneyim yaşayanlar da olmuş, ama bunun yanında olumlu yaşayanlar da. Çok fazla bilgi yok maalesef.

Güllü Konakları

Burası haritadaki 7 numaralı yerdir. İlk sahibi nüfus mübadelesi sonrası kendine verilen yere burayı yaptırmıştır. Kapılardan pencerelere kadar, tavanından detaylarına kadar el işçiliği ile burayı işledi. 100 yılı aşkın bu konağın bahçesi ise güllerle donatılmıştır ve 2001 yılında koruma altına alınmıştır.

Her yıl 15 Eylül ile 15 Ekim arasında konaklayanlara özel etkinlik olarak, bağ bozumu etkinliği gerçekleştiriliyor.

Bağ Bozumu Ne Demek? Bağda kalan son üzümü de toplayarak, bağı üzümsüz bırakmak anlamına geliyor. Şirince de şaraplarıyla daha doğrusu meyveli şaraplarıyla ünlü bir yer olduğundan, bağ bozumu popüler bir etkinlik haline dönüşmüştür.

Odalara geçmeden önce Güllü Konaklarına bir buçuk kilometre uzaklıkta, Bağ Evi adı verilen özel bir konaklama çeşitleri daha mevcut. Burası üzüm bağları, lavantalar ve zeytin ağaçları ile çevrili bir taş ev. Şöminesi mevcut, gerçi bu bölgede bir çok evde şömine mevcut.

Konak ve Gülistan isimli 2 binada toplam 12 adet ev vardır.

 • Gülistan: 1 Suite, 1 Deluxe, 4 Oda
 • Konak: 2 Teraslı, 2 Oda

İlya Konak

Burası haritadaki 8 numaralı yerdir. Burası 4 odalı, terası ve ortak alanı olan konaktan dönüştürülmüş butik bir konaklama alanıdır. Ortal alanında buz dolabı ve yemek yapmaya uygun detaylar bulunuyor. 3 odası mevcut.

 • Mavi Oda
 • Yeşil Oda (Şömineli)
 • Şirin Oda

ADRES: 218 Sokak No:16, Şirince Mahallesi.

Salkım Konakları

Burası haritadaki 9 numaralı yerdir. Daha önceleri burası Doktorun Evi ve Salkım Evleri olarak hizmet vermiştir, sonra yenilenmeye giderek, hayal evlerine dönüşmüştür. Şu anda 5 farklı ev ile hizmet vermektedirler. Yoga kampları ve ATV turları hizmetleri var (ücretli), bunların detayları çok değişiklik gösterdiğinden oteli arayarak bilgi alabilirsiniz.

 • Hitit Evi: (Türk hamamı konsepti, özel full ortopedik geniş yatak, şömineli oturma alanı, doğa manzarası ve havuza yakın, havlu, şampuan, duş jeli, katı el sabunu,klima; tv ve minibar)
 • Mısır Evi: Müstakil Taş Ev (türk hamamı konsepti, özel full ortopedik geniş yatak, şömineli oturma alanı, doğa manzarası, havlu, şampuan, duş jeli, katı el sabunu,klima; tv ve minibar)
 • Suit Oda: Taş Ev (jakuzi konsepti, özel full ortopedik geniş yatak, şömineli oturma alanı, doğa manzarası ve havuza yakın, havlu, şampuan, duş jeli, katı el sabunu,klima; tv ve minibar)
 • Ağaç Ev: Ağaç Ev (doğa ile iç içe; tüm banyo malzemeleri dahildir ve terasları mevcuttur.)
 • Osmanlı Evi: Taş Ev (Türk Hamamı, şark köşesi, şömine ve tüm banyo malzemeleri)

Şirince Otelleri yazımız umarım faydalı bir rehber olmuştur, tüm sorularınızı yorumlarda sorabilirsiniz. Ayrıca eğer olumsuz bir deneyim yaşarsanız bize yazın bizde bunu yazımıza ekleyelim. Bu rehberleri birlikte daha faydalı hale getireceğiz. Teşekkür Ederiz.

Seyahatle Kalın; Seyahatalesle Kalın!

Instagram: Seyahatales

You may also like

Yorum Bırak