HUHU | Eathuhu | Ankara

yazar: can

Huhu orda mısınız? Öncelikle Ankara denildiği zaman, insanların yemek için “Aspava” gibi bir çılgınlıkları var. Her yerde “Aspava” gören Ankaralılar için farklı alternatif arayışlarının arşa çıktığı bu noktada EatHuhu gerçekten çok özel bir konsept olmuş. Hızla gelişen “Bowl Yemek” tercihine farklı bir hava kattıkları kesin. Sağlıklı ve lezzetli olması sizin için önemli bir kriterse doğru yerlerden biri olduğuna emin olabilirsiniz.

Ankara güzel yemek mekanlarına bir yenisini daha gönül rahatlığıyla ekleyebilirsiniz.

eat huhu / ankara
Bowl: Final’de Karşılaşacağız Yemekler

EatHuhu Gözünden

Hızlı | Taze | Lezzetli

“Ege ve Akdeniz Mutfağı’nın karakteristik lezzetlerinin klasik pişirme teknikleri ile harmanlandığı hızlı yeme deneyimi.” kendilerini bu şekilde tanımlıyorlar.

 • Hızlı: Yemek seçiminizi tamamlayıp, kendinize özel Bowl seçimini oluşturduktan sonra yemeğinizi almanız bir dakika sürüyor.
 • Taze: Raflardan seçiminizi yaparken tazelik konusunda şüphe yaşamıyorsunuz. Manav rafı gibi çok canlı.
 • Lezzetli: Oluşturabileceğiniz kombinasyon sayısı çok çeşitli olacağından lezzetli olarak tanımlayabileceğiniz lezzeti bulmanız mümkün. Birden çok doğru kombinasyonu yakalamanızda da aynı şekilde.
Huhu: Hızlı Taze Lezzetli

Yemek Seçimi

EatHuhu bizi bu açıdan gerçekten kazandı. Direk hazır seçimler sunmak yerine o seçimleri bize yaptırdığı an bizi kazandı. Damak tadınıza göre şekillendirebileceğiniz harika lezzetler yaratmak mümkün. Gelin bunu daha yakından inceleyelim, ilk kez gidiyorsanız menü seçimi sizi epeyce zorlayacaktır. Çalışanların enerjik bir şekilde yönlendirmesi bu konuda biraz içinizi rahatlatsın.

Hazırlanma Süreci

3 aşamalı bir hazırlanma sürecinden oluşan yemeğiniz tamamıyla sizin seçimleriniz ile şekilleniyor. Bu adımlar sırası ile:

 • Bazını Seç
 • 2/3 Tane Meze Seç
 • Proteinini Seç
 • Dilediğin Kadar Garnitür Ekle
 • Sosla Tatlandır
 • Baharatını Ekle
 1. Base:
  Bu adımda öncelikle “orta/büyük” olarak 2 seçenek sizi karşılıyor.
  (Çok güzel bir detay gözümüzden kaçmadı. Büyük için 3 tane yuvarlak dolu halka varken; küçük için 2 tane yuvarlak halka var. Sebebiyse bir sonraki adımda ücretsiz seçebileceğiniz meze sayısını gösteriyor.)
  Dürüm: 25
  Salata: 26
  Pilav: 26
  Salata+Pilav: 28
 2. Meze:
  Dönemsel olarak bazen değişiklikler geçiren, taptaze bir meze bölümü var. Soğuk mezelerden oluşan bu bölümde dondurma topu gibi 2/3 adet menünüzün boyutuna göre; isterseniz ek ücret karşılığında daha fazla da seçim yapabilirsiniz.
  Mezeler:
  Karamelize Humus
  Pancar Humus
  Girit Ezme
  ÇipKöfte Tartar
  Elmalı Kereviz
  Tahinli Köz Patlıcan

 3. Protein:
  Bu kısımda hem et kalitesi, hemde pişirme konusunda oldukça kaliteli olduğunu söyleyebiliriz. Pişmiş şekilde bekleyen hazır şeylerin ağızda lastik kıvamı halini aldığı, sıcaklığı korurken ise kuruduğu durumlardan eser yok. Oldukça taze bir şekilde ve de bir “bowl” sunumun içine yakışan kıvamda. Proteinler:
  Dana Kaburga +16
  Fırın Somon
  +14
  Fırın Tavuk
  +10
  Soslu Köfte
  +12
  *** Kuzu Effect şubesinde ek olarak:
  Mevsim Sebzeleri +8
  Falafel +10
 4. Sıcak/Soğuk İçecekler:
  Sıcak
  Americano (12)
  Filtre Kahve
  (12)
  Latte
  (14)
  Espresso
  (10)
  Sıcak Çikolata
  (12)
  Salep
  (12)
  Türk Kahvesi
  (10)
  Çay
  (6)
  Bitki Çayı
  (10)
  Soğuk
  Hu Hu Cold Drinks (14)
  Ice Americano (12)

  Ice Latte
  (14)
 5. HuHu Sosları:
  Köz Biberli Yoğurt
  Jalapeno Kayısı
  HuHu Sezar
  HuHu BBQ
  Tahinli Hardal
  Narekşili Yoğurt

HuHu Özel Soğuk Lezzetler

 • Pink Lemonade: Ekşili lezzetiyle tam bir yaz dönemi içeceği
 • Pina Colado: Bu lezzeti seven özel bir kitle var. Bizce ortalamanın üstünde.
 • Mango Iced Tea: Soğuk çay size göreyse; bu lezzette tam size göre.
 • Tea CO.
  Green Mentos
  Pu Erh Chai
  Emperor’s Seven
  Mango’n Friends
Eat huhu soğuk lezzetler
Soğuk Lezzetler

Tatlı Yiyelim Tatlı Konuşalım

Sadece Kuzu Effect şubesinde 3 adet tatlı seçeneği mevcut. Ortalamanın üstünde lezzet sunuyorlar, fakat bowl lezzetleri kadar sizi alıp götürecek türden değiller.
Tiramisu (14)
Blueberry Cheesecake
(12)
Mousse
(14)

tatlı kahve huhu
Tatlı&Kahve

Davranışsal İktisat: Huhu Etkisi

Davranışsal İktisat ve Huhu ikilisi arasında nasıl bir bağ olduğunu düşünüyorsanız haksız değilsiniz. Çünkü ilk Ikea örneğini duyduğumda bende aynı tepkiyi vermiştim.

Ikea alışverişlerinizi düşünün. Ürünlerin neden siz tarafından kurulduğunu düşündünüz mü? Şöyle bir mantıksal sebebi var: Eğer ürünü İkea ışıkları altında beğendiyseniz, ki tasarımlar içinde bir çok ürün sizi cezbedebilir. Fakat eve geldiğinizde durum farklı olabilir. Bunun psikolojik olarak size bu şekilde gelmemesi için, ürünü siz kurduğunuzda bunun aşılabileceği konusunda bir çıkarım yapmışlar. Sebebiyse sizin eseriniz gibi hissettirmesi, aslında siz kendi yaptığınızı beğenmemeye uzak olacaksınız finalde… Bu yüzden siz yaptığınızdan, o ürünü beğeneceksiniz, bunu söyleyen biz değil, yapılan deneylerin sonuçları.

Huhu da tam olarak böyle bir işleyişe sahip. Ortaya çıkardığınız kombinasyon sizin seçimleriniz. Finaldeki ürün sizin zevklerinize göre şekillenmiş. Bu yüzden eğer beğenmezseniz aslında yemeği değil, kendi seçimlerinizi de beğenmemiş olacaksanız. Çok karışık oldu 🙂 İktisatçılar hep böyleler işte… Bir ağız tadıyla yemek yerken siz, ekonomik çıkarımları böyle karmaşık, komplike…

HuHu Kuruluş Hikayesi

“Çocukluk arkadaşı olan Onur, Merthan ve Gökmen aradıkları yemek deneyimini herkese sunma isteği ile HUHU‘yu yarattılar.” kendilerini bu şekilde tanımlıyorlar. Aslında Avrupa şehirlerini gezdiyseniz buna benzer konseptler göreceksiniz. Sokak lezzetlerinin yoğun olduğu bölgelerde bir arabanın kasasında özellikle “Bowl Falafel” ile hazırlanan en yaygın olanları arasında. Fakat bu derece organize olmuş, özel dekorla hazırlanmış, “shop-food-work” konseptli bir yere rastlamadık. Bu anlamda gelecekte birçok farklı şehirde, farklı konsept türleri ile göreceğimizi umut ediyoruz.

Özel Değerlendirme

Dünyanın neresine giderse gitsin kanımıza işlenmiş bir yemek kültürü var. Kebap, döner, mantı… Gece kokoreç, midye! Çekiyor hepsini canımız, ağzımız sulanıyor. Özellikle Yaren ve Hatay Mutfağı ikilisi gece 2’de bile karnımızı acıktırıyor. Hal böyle olunca ise hepimiz dikkati bıraktığımızda, spora ara verdiğimizde tartıyla kavgaya başlıyoruz. Yaşlılık ise bunun acısını fazlasıyla bizden alıyor.

Eathuhu
Can’ın Seçimi


Huhu gerek bu noktada sağlıklı kombinasyonlarıyla ve gerekse büyük porsiyonlarıyla hem doyurup, hemde fazlasıyla mutlu ediyor. Yemek sonrası üstümüze çöken o ağırlığı alıyor götürüyor. Bu özellikle benim için çok önemli bir kriter. Her şeyi kısmen telafi edebilsek bile bunu etmek çok fazla zor. Aynı şeyi sürekli yiyerek sürekli; aslında sürekli farklı kombinasyonlarla farklı lezzetlere ulaştığınız bu lezzet durağı, uzun yıllar bizim uğrak noktamız olacaktır.

Eathuhu
Yaren’in Seçimi

Bowl Yemek Kültürünün oluşturulması, tanıtılması ve yemek yerinden öteye gidebilme bilincinin yerleşmesi Huhu için gün sonu karlılığından önemli.

Bu arada Kolay Değil adlı Podcast bulduk. Huhu ile ilgili. Çok da spoiler vermeyelim.

Onur Köymen ile HUHU | Biz Bize 001

Bu arada b*kunu çıkartana kadar yedik diyebileceğimiz 2 yer var. Bir diğeri de:
Kruvasan Sanatı: Brekkie (İstanbul Kahvaltı Önerimiz)

Yemekle Kalın; Seyahatalesle Kalın!

You may also like

1 yorum

Cunda Adası Gezilecek Yerler | Ayvalık, Balıkesir Seyahatales 01/12/2020 - 16:56

[…] “Eathuhu Bowl” yerken Girit ezmeyi gördüğümde çok fazla sevinmiştim, sebebi ise burada tadı damağımda kalan mezedendir. […]

Cevap

Yorum Bırak